Litery LED 3D na zamówienie – Warszawa

Oferujemy Litery LED 3D na zamówienie. Reklama świetlna to zarówno informacja dla potencjalnych klientów jak i ważny element wizerunku. Umiejętnie zaprojektowana i perfekcyjnie wykonana podnosi prestiż firmy, informuje o wartościach marki, a przede wszystkim zwraca uwagę potencjalnych klientów.

Szyld reklamowy wykonany z podświetlanych liter to idealne rozwiązanie jeżeli potrzebujesz profesjonalnego i estetycznego sposobu na oznakowanie firmy.

Połączenie efektu przestrzennego oraz podświetlenia sprawia, że litery 3D LED przyciągają wzrok i łatwo zapadają w pamięć. Podświetlane napisy reklamowe pozwalą na odczytanie treści nawet z dużej odległości i niezależnie od pory dnia. Pod tym względem niejednokrotnie przewyższają właściwości reklamowe kasetonów stając się coraz bardziej popularną formą reklamy zewnętrznej. 

Materiał do produkcji liter podświetlanych oraz oświetlenie LED, dobieramy w zależności od zakładanego efektu wizualnego i oczekiwań klientów.  

Szeroki wachlarz dostępnych rozwiązań np. sposobu podświetlenia czy montażu pozwala na uzyskanie różnych efektów świetlnych – od tradycyjnego świecącego frontu (litery świecące przodem), litery blokowe świecące frontem i tyłem, po efekt poświaty (litery podświetlane z efektem echo lub halo), czy litery 3D świecące bokiem. 

Rodzaje liter podświetlanych
Litery 3D LED różnice w efektach świetlnych – sprawdź którą reklamę wybrać?

Oświetlenie liter blokowych

Oświetlenie modułami LED zapewnia długą żywotność reklamy, energooszczędność oraz łatwy serwis. Nasze litery i kasetony reklamowe podświetlany wyłącznie modułami LED renomowanych producentów (chipset Samsung i LG) gwarantującymi bezawaryjną pracę nawet w trudnych warunkach (wodoszczelność, norma IP67, do 5 lat gwarancji). 

Litery 3D LED przykład świecący

Ilość, jasność, kolor i kąt świecenia modułów dobieramy w zależności od zakładanego efektu wizualnego. Pracujemy na zasilaczach marki MeanWhell.

Szyld reklamowy wykonany z podświetlanych liter to idealne rozwiązanie jeżeli potrzebujesz profesjonalnego i estetycznego sposobu na oznakowanie firmy.

  • moduły led RGB (świecenie w wybranym kolorze, lub możliwość płynnej zmiany kolorystyki reklamy);
  • wyłącznika zmierzchowego (płynna regulacja progu podświetlenia liter, automatyczne włączanie i wyłączanie reklamy);
  • zegara astronomicznego (automatyczne dopasowanie podświetlenia reklamy do natężenia światła w zależności od pory roku);
  • sterownika RGB IR lub FR (zmiana koloru i jasności świecenia);

W przypadku liter blokowych świecących frontem moduły LED mocujemy na tylnej ścianie liter za pomocą wysokiej jakości dwustronnej taśmy 3M. Dla uzyskania efektu świecenia tyłem LEDy umieszcza się na nieprzepuszczającym światła froncie.

Litery 3D świecące przodem

Litery przestrzenne świecące frontem wykonujemy korzystając z taśmy aluminiowej. To z niej powstają boki liter nazywane kloszem. Front stanowi 4 mm wylewana pleksi do podświetleń, plecy zaś z 10 mm PVC lub aluminium. Szerokość taśmy aluminiowej dobieramy w zależności od wielkości litery oraz potrzeb projektu – od 30 do 220 mm. Aby uzyskać odpowiedni kolor boki liter aluminiowych mogą zostać polakierowane proszkowo (wg wzornika RAL) lub zalaminowane folią ORACAL (paleta 54 kolorów).

Tworzymy zarówno litery i znaki o prostych czcionkach jak i te o skomplikowanych kształtach trudniejsze do odwzorowania np. przypominające pismo ręczne. Tą techniką wykonujemy również kasetony reklamowe o niespecyficznych kształtach (np. koło zębate).

Nasze litery 3D LED możesz wygodnie zamówić przez allegro lub kontaktując się bezpośrednio z naszym biurem pisząc na adres: zamówienia@taloon.pl

Litery przestrzenne LED
z efektem halo

Litery 3D z efektem echo (lub halo) charakteryzuje tylne podświetlenie tworzące poświatę (aurę) na elewacji budynku za literami oraz wokół niech. Rozwiązanie to oprócz ciekawego efektu znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie projekt grafiki zawiera czarne, nieprzepuszczające światła elementy. Front liter blokowych z efektem echo frezujemy w czarnej pleksi lub dibondzie. Boki, podobnie jak w przypadku liter świecących powstają z taśmy aluminiowej, ledy zaś montujemy na przedniej, nieprzepuszczającej światła ściance. Aby uzyskać odpowiedni kolor boki liter mogą zostać polakierowane proszkowo (wg wzornika RAL) lub zalaminowane folią ORACAL (paleta 54 kolorów).

Litery 3D LED z efektem świecenia bokiem

Aby uzyskać efekt tzw świecenia bokiem litery przestrzenne zamiast tradycyjnie stosowanej taśmy aluminowej w całości wykonujemy z translucentnego materiału – pleksii do podświetleń lub poliwęglanu. Takie rozwiązanie zwiększa powierzchnię świecenia i daje wspaniały efekt wizualny. Kolor możemy uzyskać stosując pleksę do podświetleń barwiona już na etapie produkcji na jednej z 12 kolorów (gwarantuje to niezwykłą trwałość kolorystyki) lub dzięki folii Oracal do podświetleń (54 kolory do wyboru).

Ten rodzaj liter 3D umożliwia także zastosowanie nieprzepuszczających światła frontów (light stop) co pozwala na uzyskanie dodatkowego efektu świecenia nie tylko boku, ale i obrysu litery od frontu.

Your subtit

Litery podświetlane 3D wykonane z pleksi

Największym atutem tego rozwiązania jest całościowe wykorzystanie powierzchni znaku do rozświetlenia reklamy. Litery przestrzenne wykonane z pleksi podświetlonej LED ładnie prezentują się zarówno na blendach (płaskie kasetony), jak i osobno. Wykorzystanie kolorowej pleksi zapewnia trwałość kolorów na długie lata.

Litery świetlne – montaż

Naszym klientom proponujemy cztery możliwości montażu:

  • Litery montowane bezpośrednio do elewacji (każdy z elementów napisu wymaga przytwierdzenia do elewacji i odpowiedniego poprowadzenia okablowania)
  • Litery montowane na ramie aluminiowe. Stelaż wykonany z profili aluminiowych jest lekki i wytrzymały. Pozwala na ukrycie okablowania oraz wygodny całościowy montaż szyldu. Wszystkie przewody schowane są wewnątrz profilu. Ramę może zostać pomalowana na kolor najbliższy kolorowi elewacji.
  • Litery podświetlane montowane na podstawie z dibondu tzw blendzie. Blenda to rodzaj płaskiego kasetonu, który stanowi podstawę dla liter oraz umożliwia zamaskowanie przewodów i elementów montażowych. Blenda może mieć dowolny kolor współgrający lub kontrastujący z literami. Można ją także dodatkowo podświetlić, uzyskując efekt poświaty wokół całej reklamy.
  • W szczególnych przypadkach, litery podświetlane mogą być montowane na konstrukcji stalowej lub aluminiowej na dachu budynku.