Litery przestrzenne – dobrze dobrane

Litery przestrzenne wykonane z takich materiałów jak: pleksi, styrodur czy dibond sprawdzają się zarówno jako oznaczenie siedziby firmy czy sklepu, na recepcjach, w salach konferencyjnych, jak i w centrach handlowych. Mogą stanowić uzupełnienie aranżacji stoisk targowych i ekspozycji, a także pełnić funkcję oryginalnej dekoracji w trakcie eventów firmowych i prywatnych.

Napisy i logotypy 3D

Litery przestrzenne tworzymy korzystając z najnowszych technologii. Cięcie laserowe i frezowanie CNC umożliwiają odwzorowanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów zarówno w pleksi, metalu jak i drewnie. Łączenie różnych materiałów otwiera niemal nieograniczone możliwości kreowania wyglądu reklamy, a dzięki precyzyjnemu cięciu nasze litery przestrzenne mają estetyczne gładkie krawędzie i cieszą oko efektownym wyglądem.

Litery przestrzenne ze styroduru

Styrodur to lekki i wytrzymały materiał – idealny do budowy liter przestrzennych. Jest twardszy i mniej nasiąkliwy od styropianu, doskonale poddaje się obróbce pozwalając na dokładne odwzorowanie czcionek i wzorów. Dużą zaletą tej technologii jest estetyczny wygląd i stosunkowo niski koszt wykonania reklamy.

Malowanie farbami akrylowym pozwala na dopasowanie kolorystyki liter i znaków oraz zapewnia im odporność na wodę i mróz. Logotypy przestrzenne można wykonać w grubościach od 3 do nawet 60 cm i niemal w dowolnej wysokości. Elementy montażowe maskowane są przez samą reklamę, a łączenia stają się niewidoczne za sprawą dodatkowych wykończeń frontowych.

Fronty litery 3D wykonanych ze styroduru można uszlachetniać korzystając z takich materiałów jak pleksi, dibond czy aluminium. Zastosowanie lica zmienia efekt wizualny nadając napisom stylowy wygląd.

Litery ze styroduru mogą również stanowić uzupełnienie podświetlanego szyldu reklamowego, element wypukły kasetonu z dibondu czy tablic informacyjnych.

Litery z dibondu na budynek, halę lub magazyn

Dibond to lekki i wytrzymały kompozyt aluminiowy złożone z trzech warstw. Dwie zewnętrzne to aluminium, wewnętrzną stanowi rdzeń polietylenowy. Logotypy i napisy wykonane z płyty typu dibond mogą być montowane bezpośrednio do ściany/fasady, na dystansach, na dystansach i blendzie, a także z możliwością podświetlenia LED.

Logotypy przestrzenne z pleksi

Pleksi inaczej pleksiglas ma bardzo szerokie zastosowanie w reklamie. Doskonale nadaje się do podświetleń, a dzięki szerokiej palecie kolorów pozwala na precyzję doboru materiału do kolorystyki znakowania. To jeden z najbardziej wdzięcznych materiałów do obróbki laserowej. 

Dzięki takim właściwościom litery przestrzenne wykonane z tego materiału mogą mieć zarówno duże jak i bardzo małe rozmiary. Właściwy kolor liter z pleksi możemy uzyskać dzięki zadrukowi uv, wyklejeniu frontów folią lub korzystając z jednego z 12 kolorów pleksi barwionej w trakcie produkcji.

Elementy z pleksi mogą także stanowić fronty dla liter przestrzennych wykonanych z innych materiałów np. drewna czy styroduru. Ciekawe efekty można uzyskać łącząc dwa kolory pleksi np. bezbarwną oraz nieprzepuszczający światła front z pleksi czarnej. Takie rozwiązanie jest często wykorzystywane w kasetonach z wypukłą grafiką.

Litery ze stali

Litery ze stali to rozwiązanie premium dla najbardziej wymagających klientów. Gwarantuje wspaniały efekt końcowy – elegancki i trwały. Wykonujemy litery ze stali nierdzewnej polerowanej, o fakturze lustrzanej bądź szczotkowanej. Dostępne w wariancie 3D, podświetlanej oraz niepodświetlanej. Litery ze stali malowane proszkowo z palety RAL najlepiej prezentują się na stalowych dystansach zamontowanych bezpośrednio do fasady/ściany, wyeksponowane na stalowej blendzie lub tafli hartowanego szkła.

Montaż liter przestrzennych

Naszym klientom proponujemy kilka możliwości montażu w zależności o wybranego materiału:

  • montaż bezpośrednio do ściany (każdy z elementów napisu wymaga przytwierdzenia do ściany;
  • montaż na dystansach. Zastosowaniu ukrytych pod znakami przezroczystych dystansów, tworzy ciekawy efekt wizualny i charakter.
  • montaż na podstawie z dibondu tzw blendzie. Blenda to rodzaj płaskiego kasetonu, który stanowi podstawę dla liter oraz umożliwia zamaskowanie przewodów i elementów montażowych. Blenda może mieć dowolny kolor współgrający lub kontrastujący z literami. Można ją także dodatkowo podświetlić, uzyskując efekt poświaty wokół całej reklamy.